TR
Dil Seçiniz

Al Rawahi, Sohar Flour Mills ihalesini kazandı

Ummanlı yüklenici Al Rawahi International Co, Sohar Flour Mills tesisinin inşaat ihalesini kazandı.

Ummanlı yüklenici Al Rawahi International Co, Sohar limanında inşa edilecek Sohar Flour Mills tesisinin inşaat ihalesini kazandı. Sözleşme kapsamında, değirmenin tamamı için yapısal, inşaat ve mimarlık işleri ile dış inşaat ve altyapı işleri bulunuyor. Sohar Limanı’nda inşa edilecek olan değirmenin başlangıçtaki buğday öğütme kapasitesi günde 560 ton olacak ve bu rakam zamanla günde 2 bin tona kadar çıkartılabilecek. İnşaatın bu yılın sonuna kadar tamamlanması bekleniyor.
Sohar Flour Mills LLC, Oman Flour Mills Co.’nun yüzde yüz iştiraki olan Atyab Investments ile Birleşik Arap Emirlikleri’nden Essa Al Ghurair Investments şirketi arasında bir ortaklık sonucu ortaya çıktı. Atyab Investments’ın Başkanı Şeyh Salah Hilal al Mawali, “Sohar’daki un değirmeni, sultanlığın en prestijli projelerden biri. Şu anda zemin ıslah çalışmaları devam ediyor ve gelecek ay tamamlanacak” dedi.
Proje, Umman’daki farklı un türlerinin üretim kapsamını genişletme vizyonu ile en modern un değirmenciliği teknolojisi kullanılarak kuruluyor. Değirmen, Umman’a özgü her tür özel unu üretebilecek ve Körfez İşbirliği Konseyi ülkelerinin yanı sıra diğer uluslararası pazarlara ihracat yapabilecek.

Kaynak: Değirmeci Dergisi

SPONSORLAR
MEDYA PARTNERLERİ
DESTEKLEYEN KURUMLAR