TR
Dil Seçiniz

Basın Bülteni

20.02.2017

Yatırımcılar 4-7 Mayıs’ta İDMA’da buluşuyor


Un, yem, pirinç, bakliyat, makarna ve bisküvi sektörlerini buluşturan uluslararası nitelikteki ilk ve tek teknoloji fuarı olan İDMA, 04-07 Mayıs 2017 tarihleri arasında yedinci kez yatırımcıları İstanbul’da biraraya getiriyor. 200’ü aşkın markanın son teknolojilerini sergileyeceği fuara, 30 dernek grup bazında katılım sağlarken, 15 dernek de stantlarıyla katılım gösterecek. Etiyopya’nın ticaret heyetiyle birlikte ülke standı açacağı İDMA 2017’de, Nijerya değirmencilik sektörü temsilcileri de ikili görüşmeler gerçekleştirecek.

Uluslararası Un, İrmik, Pirinç, Mısır, Bulgur, Yem Değirmen Makineleri ve Bakliyat, Makarna, Bisküvi Teknolojileri Fuarı İDMA’nın yedincisi, 04-07 Mayıs 2017 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde (CNR Expo), dünyanın 144 ülkesinden gelecek binlerce profesyonel ziyaretçiyi ağırlamaya hazırlanıyor.
İstanbul Fuar Merkezi’nin 33 bin metrekarelik 3 salonunda gerçekleştirilecek fuara, 200’ün üzerinde marka katılım gösterecek. Fuar için yoğun bir hazırlık sürecine giren teknoloji üreticileri ve tedarikçileri, en son yeniliklerini İDMA 2017’de sektörün beğenisine sunacak.

30 DERNEK, 30 GRUPLA İDMA’DA
Hububat ve bakliyat sektörünü, İDMA 2017’de yeni özelleştirilmiş alanlar vizyonuyla buluşturmaya hazırlanan Parantez Fuarcılık, ziyaretçi konusunda da iddialı. Halihazırda 5 dilde ve 144 ülkede tanıtım faaliyetleri yürüten Parantez Fuarcılık, İtalya, İngiltere, Hindistan, Arjantin ve Çin’de acenteleri aracığıyla gerçekleştirdiği çalışmaları yoğunlaştırdı.

Dünya genelindeki tanıtım çalışmaları kapsamında sektörün öncü dernek, birlik ve diğer sivil toplum kuruluşlarıyla da yoğun görüşmeler gerçekleştiren şirket, 22 ülkede sektörün önde gelen 30 derneğinden tam destek aldı. Yapılan görüşmeler çerçevesinde söz konusu 30 dernek ve birlik, İDMA 2017’ye grup bazında katılım gösterecek ve 15 dernek ise aynı zamanda fuarda stant açacak.

ETİYOPYA PAVYONU
Etiyopya Ticaret Odası, Etiyopya Değirmenciler Derneği ve Etiyopya İhracatçılar Birliği, İDMA 2017’de ülke pavyonu kurarak hem katılımcılar hem ziyaretçilerle bir araya gelecek. Fuar öncesi Etiyopya’da Ticaret Odası, İhracatçılar Birliği ve Değirmenci Derneği üyelerinin katılımıyla bir toplantı gerçekleştirilecek. Toplantıya katılanlar, İDMA 2017 Fuarı ve fuarda düzenlenecek Sertifikalı Değirmencilik Eğitimi hakkında önceden bilgilendirilecek ve fuara katılımları organize edilecek. Etiyopya Değirmenciler Derneği üyeleriyle birlikte fuara ziyaretçi bazında katılım sağlarken, Etiyopya İhracatçılar Birliği de pavyonda yer alacak Etiyopyalı katılımcıların işlemleriyle ilgilenecek. Ağırlıkla ihracatçılardan oluşacak katılımcılar, fuar süresince bakliyat ve hububat bazlı ürünlerin ticaretiyle ilgili görüşmeler yapacak.

NİJERYA İKİLİ GÖRÜŞMELER İÇİN İDMA’DA
Afrika Ticaret Merkezi, 06 Mayıs 2017 tarihinde İDMA 2017 Fuar’nda “Nijerya Un, İrmik, Pirinç, Mısır, Yem Değirmenciliği, Makarna ve Bisküvi Sektöründe İş ve Yatırım Fırsatlarını Keşfetmek” başlıklı bir etkinlik düzenleyerek iki görüşmeler gerçekleştirecek. Afrika Ticaret Merkezi’nin gıda işleme şirketlerini, ithalatçıları ve distribütörleri kapsayan önemli üyelerinden oluşacak ikili görüşmelerin katılımcıları, İDMA 2017 katılımcılarıyla satınalma, işbirliği ve ticaret imkanlarını görüşecek.

KARLI BİR YATIRIM İÇİN DOĞRU YER VE DOĞRU ZAMAN:
İDMA 2017, 04-07 MAYIS
Un, yem, pirinç, bakliyat, makarna ve bisküvi sektörünün merakla beklediği İDMA, 2017’de bir kez daha ziyaretçilere tüm teknoloji alternatiflerini bir arada sunacak. Ziyaretçiler, 200 civarında markanın stant açacağı İDMA 2017’de, firmaları için aradıkları tüm makine, ürün ve hizmetleri geniş bir yelpazede tek çatı altında bulabilecek. Kendi ihtisas alanlarıyla ilgili geliştirilen en son teknolojileri birebir görme ve yakından inceleme şansı bulacak ziyaretçiler, bir yandan un, yem, pirinç, bakliyat, makarna ve bisküvi teknolojilerinde dünyanın en büyükleri arasında yer alan firmalarla görüşme olanağı bulurken bir yanda da benzer teknolojileri geliştiren firmaları, geliştirdikleri teknolojileri ve diğer pek çok alternatifi her açıdan karşılaştırma ve karlı bir yatırım yapma imkanına sahip olacaklar.

UN, YEM VE BAKLİYAT SEKTÖRÜNE EĞİTİM DESTEĞİ
İDMA 2017 Fuarı, Değirmenci Dergisi tarafından “Teknik Günler” adı altında düzenlenecek “Sertifikalı Değirmencilik Eğitimi”ne de ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Fuarla eş zamanlı olarak 05-07 Mayıs 2017 tarihleri arasında düzenlenecek eğitim, fuar alanının içerisine kurulacak salonlarda verilecek teorik eğitimlerden ve katılımcı firmaların stantlarında verilecek demolardan oluşacak.
Tahıl (Un) değirmenciliği, yem değirmenciliği ve bakliyat işleme olmak üzere 3 farklı alanı kapsayan eğitimin ilk gününde, her üç alanı da ilgilendiren ortak konular ele alınacak. Eğitimin ikinci ve üçüncü gününde ise 3 farklı salonda, eş zamanlı olarak, alanlara özel eğitimlere yer verilecek. Alanında uzman akademisyen ve endüstri temsilcilerinin vereceği teorik eğitimler, İDMA Fuar alanında teknoloji tedarikçileri tarafından yapılacak demolarla desteklenecek.


HABER GÖRSELLERİNİ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ!


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

20.11.2016

İDMA, Paris’ten Çin’e her yerde

Bir ayda Etiyopya, Kıbrıs, Çin ve Fransa olmak üzere 4 noktada etkinliklere katılan Parantez Fuarcılık ekipleri, İDMA – 7. Uluslararası Un, İrmik, Pirinç, Mısır, Bulgur, Yem Değirmen Makineleri ve Bakliyat, Makarna, Bisküvi Teknolojileri Fuarı’nın uluslararası piyasadaki gücünü pekiştirdi.

Un, yem, pirinç, bakliyat, makarna ve bisküvi sektörlerini buluşturan uluslararası nitelikteki tek teknoloji fuarı olan İDMA’nın organizatörü Parantez Fuarcılık, 04-07 Mayıs 2017 tarihleri arasında Yeşilköy’deki İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek 7. fuar için tüm dünyadaki tanıtım aktivitelerini yoğunlaştırarak devam ediyor.

Geride bıraktığımız bir aylık süreçte 4 farklı ülkede önemli etkinliklere katılan Parantez Fuarcılık ekipleri, İDMA’ya olan ilgiden hayli memnun.

İLK DURAK ETİYOPYA
İlk olarak 24-27 Ekim 2016 tarihleri arasında Etiyopya'nın başkenti Addis Ababa'da düzenlenen IAOM'in 27. Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Konferansı'na katılan Parantez Fuarcılık ekipleri, Ortadoğu ve Afrika bölgesinden gelen değirmencilerle İDMA Fuarı'na grup bazında katılımlar için görüşmeler yaptı. İDMA Fuarı'nı gündemlerinin ön sıralarında tutan değirmenciler, Mayıs ayında İstanbul'da olmak için gün sayıyor.

İDMA'NIN GÜCÜ ÇİN'E KADAR UZANDI
İDMA’nın uluslararası arenadaki bir diğer buluşması Çin’deydi. İDMA, 04-06 Kasım 2016 tarihleri arasında Çin'de düzenlenen Asya'nın tahıl ve yem sanayini buluşturan en büyük ve en etkili fuarı CICFOGrain/CICFOFeed'de, bölgedeki sektör temsilcileriyle buluştu. Parantez Fuarcılık'ın Çin acentesi, fuar süresince tüm ekibiyle hem ziyaretçilere hem de katılımcılara kendi dillerinde İDMA'yı anlattı.

TÜRK UNCULARLA KIBRIS BULUŞMASI
Anadolu Un Sanayicileri Derneği (AUSD) tarafından 04-06 Kasım 2016 tarihleri arasında Kıbrıs'ta düzenlenen "2023'e Doğru Devlet Politikaları ve Un Sektörü" konulu Genişletilmiş Sektör Toplantısı'na katılan Parantez Fuarcılık, 200’ü aşkın Türk uncuyu bir kez daha İDMA Fuarı'na davet etti.

PARİS’TE AVRUPALI DEĞİRMENCİLERLE BULUŞMA
İDMA’nın boy gösterdiği bir diğer önemli etkinlik Fransa’daydı. Değirmencilik ve tahıl endüstrisinin Avrupa’daki en önemli buluşma noktalarından biri olan JTIC - Uluslararası Değirmencilik ve Tahıl Endüstrileri Toplantısı’nın 67.’si, 9-10 Kasım 2016 tarihleri arasında Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlendi. 67. JTIC toplantısında stant açan Parantez Fuarcılık, hem Avrupalı değirmencilerle ve tahıl endüstrisinin temsilcileriyle ziyaretçi katılımı konusunda görüşmeler yaptı hem de Avrupa merkezli teknoloji ve ekipman üreticileriyle katılım anlaşmaları gerçekleştirdi.

HABER GÖRSELLERİNİ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ!


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

06.10.2016

İDMA’ya bir destek de Mali’den

Parantez Fuarcılık, Afrika’daki çalışmalarını desteklemek ve güçlendirmek için Mali merkezli firma ile temsilcilik anlaşması imzaladı.

Parantez Fuarcılık, Mali merkezli firma ile Afrika temsilciliği konusunda anlaştı. Eylül ayında firmanın Genel Müdürü Moussa Coulibaly ve yatırım yapmak için Türkiye’ye gelen işadamı Abdramane Traore ile İstanbul’daki ofislerinde bir araya gelen Parantez Fuarcılık yetkilileri Afrika’da faaliyet gösteren değirmencilik firmalarının İDMA Fuarı’na katılımlarını artıracak çalışmaları değerlendirdi.

Bugüne kadar değirmen teknolojileri konusundaki ihtiyaçlarını farklı ülkelerden karşıladıklarını söyleyen Afrikalı firma yetkilisi, Türkiye’nin sektördeki liderliğini bildikleri için artık makineleri Türkiye’den almak istediklerini vurguladılar.

Parantez Fuarcılık’la grup katılımları için anlaşma imzalayan firma, Mali’de değirmencilik alanında faaliyet gösteren firmaların yetkililerini bir araya getirecek ve Parantez Uluslararası Fuarcılık’ın 4-7 Mayıs 2017 tarihleri arasında düzenleyeceği Uluslararası Un, İrmik, Pirinç, Mısır, Bulgur, Yem Değirmen Makineleri ve Bakliyat, Makarna, Bisküvi Teknolojileri Fuarı İDMA’ya katılımlarını sağlayacak.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

04.08.2016

İDMA’dan değirmencilik sektörüne eğitim desteği

04 - 07 Mayıs 2017 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek İDMA - 7. Uluslararası Un, İrmik, Pirinç, Mısır, Bulgur, Yem Değirmen Makineleri ve Bakliyat, Makarna, Bisküvi Teknolojileri Fuarı, teorik eğitimi ve destekleyici demoları kapsayan 3 günlük bir “Sertifikalı Değirmencilik Eğitimi”ne ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Parantez Uluslararası Fuarcılık tarafında düzenlenen, tahıl ve bakliyat işleme endüstrisinin dünyadaki en büyük buluşma platformu İDMA - Uluslararası Un, İrmik, Pirinç, Mısır, Bulgur, Yem Değirmen Makineleri ve Bakliyat, Makarna, Bisküvi Teknolojileri Fuarı, 04 - 07 Mayıs 2017 tarihleri arasında İstanbul’da yedinci kez kapılarını açacak.

“SERTİFİKALI DEĞİRMENCİLİK EĞİTİMİ”
Yeşilköy’de bulunan İstanbul Fuar Merkezi’nin 1., 2. ve 3. salonlarında gerçekleştirilecek İDMA 2017 Fuarı, Değirmenci Dergisi tarafından “Teknik Günler” adı altında düzenlenecek “Sertifikalı Değirmencilik Eğitimi”ne de ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Fuarla eş zamanlı olarak 3-5 Mayıs 2017 tarihleri arasında düzenlenecek eğitim, fuar alanının yanı başında yer alan Wow Otel Konferans Salonu’nda verilecek teorik eğitimlerden ve İDMA Fuar alanında verilecek demolardan oluşacak.


EŞ ZAMANLI OLARAK 3 SALONDA TAHIL, YEM VE BAKLİYAT ELE ALINACAK
Tahıl (Un) değirmenciliği, yem değirmenciliği ve bakliyat işleme olmak üzere 3 farklı alanı kapsayan eğitimin ilk gününde, her üç alanı da ilgilendiren ortak konular ele alınacak. Eğitimin ikinci ve üçüncü gününde ise 3 farklı salonda, eş zamanlı olarak, alanlara özel eğitimlere yer verilecek. Alanında uzman akademisyen ve endüstri temsilcilerinin vereceği teorik eğitimler, İDMA Fuar alanında teknoloji tedarikçileri tarafından yapılacak demolarla desteklenecek.


Değirmenci Dergisi, Türkçe ve İngilizce olmak üzere iki dilde gerçekleştirilecek eğitimler için sektörün öncü iki eğitim kurumuyla da işbirliği içerisinde. Eğitimle ilgili detayların ve kayıt ayrıntılarının, ilerleyen günlerde www.degirmencidergisi.com ve www.idma.com.tr üzerinden endüstri ile paylaşılacağı belirtiliyor.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
29.06.2016

İDMA Fuarı’na 21 dernek ve birlikten tam destek

Hububat ve bakliyat işleme sektörünün uluslararası nitelikteki tek teknoloji fuarı İDMA, 04-07 Mayıs 2017 tarihleri arasında Yeşilköy’deki İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek. 2017’de ziyaretçisiyle daha da iddialı olmaya hazırlanan İDMA, şuana kadar 16 ülkede, hububat ve bakliyat işleme sektörünü temsil eden 21 dernek ve birliğin tam desteğini aldı.

Hububat ve bakliyat sektörünü, 2017’de yeni özelleştirilmiş alanlar vizyonuyla buluşturmaya hazırlanan İDMA, ziyaretçi konusunda da iddialı. 04-07 Mayıs 2017 tarihleri arasında 7.’si gerçekleştirilecek İDMA Fuarı için Parantez Fuarcılık, dünya genelindeki tanıtım çalışmaları kapsamında sektörün öncü dernek, birlik ve diğer sivil toplum kuruluşlarıyla görüşmelerini tüm hızıyla sürdürüyor. Yapılan görüşmeler çerçevesinde 16 ülkedeki 21 dernek ve birlik, İDMA 2017’ye tam destek vereceklerini yazılı olarak onayladılar.

FAS DERNEĞİ FNM STANDIYLA İDMA’DA
İDMA Fuarı’na destek veren derneklerden biri olan Fas Ulusal Değirmencilik Federasyonu (FNM), 2017’de ilk kez İDMA’da stant açmaya hazırlanıyor. FNM Başkanı Abdullatif IZEM, İDMA Fuarı’yla ilgili çalışmaları konusunda şunları dile getiriyor: “Önceki yıllarda İDMA Fuarı’na üyelerimiz aracılığıyla ya da dolaylı olarak katılım gerçekleştirmiştik. Ancak Fas Ulusal Değirmencilik Federasyonu olarak, 2017’de 7.si düzenlenecek olan İDMA Fuarı’na standımızla katılmayı planlıyoruz. İDMA, bize değirmencilik sektöründeki son teknoloji ekipmanları ve hizmetleri takip etme fırsatı sunuyor. Federasyon olarak İDMA Fuar’ının tanıtımı için şuana kadar tahıl ve değirmencilik sektöründeki üyelerimizle ortak çalışmalar gerçekleştirdik. Bunun yanı sıra web sitemiz üzerinden online destek de sağladık. Öncekilerde olduğu gibi bu fuarda da endüstrinin önde gelen firmalarıyla ve ziyaretçileriyle buluşma fırsatı yakalayacağımıza inanıyoruz.”

İDMA’NIN DAİMİ TAKİPÇİSİ PFNM: “EN BÜYÜK FUAR”
Pakistan Un Değirmencileri Derneği (PFNM), yıllardır İDMA Fuarı’nın düzenli takipçileri arasında. 2017’de yine İDMA Fuarı’nı ziyaret edeceklerini belirten PFNM Başkanı Asim Raza AHMAD, “İDMA; un, pirinç ve yem değirmenleri ile makarna ve bisküvi makineleri ve teknolojilerinin sergilendiği, bu alanda dünyadaki tüm firmaları tek çatı altında toplayan en büyük fuar organizasyonu” diyor ve ekliyor: “PFMA olarak İDMA’nın 2005’ten bu yana değirmencilik sektörüne ciddi katkıları olduğunu düşünüyoruz ve bu sebeple tüm İDMA Fuar’larına katıldık. 2017’de de yine İDMA’da olacağız.”

PORTEKİZ DERNEĞİ IACA İDMA’YA HAZIRLANIYOR
Portekiz Birleşik Yem Derneği (IACA) de İDMA’nın tanıtımı için çalışmalar yürüten derneklerden birisi. IACA Genel Sekreteri Jaime PİÇARRA, İDMA’ya bugüne kadar hiç katılmadıklarını ancak 2017 için bu yönde çalışmalar yaptıklarını belirtiyor. “Hem kuruluşumuzu öne çıkarmak hem de İDMA’nın Portekiz’deki bilinirliğini arttırmak için dernek üyelerimizle İDMA’ya destek olacağız.” diyen Piçarra, şunları ekliyor: “İDMA’yı kuruluşumuzun dergisi olan “Alimentação Animal” üzerinden de tanıtmaya ve destek olmaya devam ediyoruz.”

SENEGAL DERNEĞİ DE STANDIYLA İDMA’DA
İDMA 2017 Fuarı’nda stant açmayı planlayan derneklerden biri de Senegal Ulusal Fırıncılık Federasyonu (FNBS). FNBS Başkanı Mamadou GAYE, yeni teknolojileri yakından takip etmek için İDMA Fuarı’nı ilk kez 2015’te ziyaret ettiğini ve çok memnun kaldığını belirtiyor. “Bunun yanı sıra Parantez Grup tarafından da çok iyi karşılandığımı belirtmek isterim.” diyen GAYE, şunları ekliyor: “İDMA’dan en büyük beklentimiz, son teknolojileri en iyi şekilde fuara taşıması ve böylece gerek dernek üyelerimizin gerekse ülkemizde bu sektörde faaliyet gösteren iş adamlarımızın, Senegal pazarında ilerlemesine katkıda bulunması.”

FİLİSTİN HEYETİ İLK KEZ İDMA’DA OLACAK
Filistin Gıda Sanayi Birliği, İDMA 2017’ye destek veren bir diğer sivil toplum kuruluş. Birliğin Genel Müdürü Nasr ATYANİ, daha önce İDMA’yı ziyaret etmediklerini ancak Parantez Fuarcılık temsilcileriyle görüştükten sonra fuarı ziyaret etme konusunda ciddi bir karar aldıklarını belirtiyor. “Yanımızda bu sektörle ilgili iş adamlarını getirmeye karar verdik.” diyen ATYANİ, şöyle devam ediyor: “İş adamlarımızın bu fuardan faydalanmalarını, aynı zamanda en son teknolojileri görmelerini, özellikle de tahıl ve değirmen sektörüne yönelik makineleri görmelerini istiyoruz. Sonuçta Türkiye bu teknolojilerin üretiminde gelişmiş bir ülke.”

HABER GÖRSELLERİNİ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ!

SPONSORLAR
MEDYA PARTNERLERİ
DESTEKLEYEN KURUMLAR