TR
Dil Seçiniz

Cargill Vietnam’da yeni yem tesisi açtı

Cargill Vietnam’da yeni bir hayvan besleme tesisi açtı. Yeni tesis senede toplam 66,000 tonluk kapasiteye sahip olacak. Cargill’in Vietnam’daki hayvan yemi değirmenlerinin sayısı bu tesisle birlikte toplam 11’e ulaştı.

Cargill 28 Mayıs 2016 tarihinde Vietnam’da Nam Cam Sanayi Bölgesi’nde gerçekleştirdiği açılış kutlamasıyla 8.5 milyon dolarlık hayvan besleme tesisini resmi olarak açtı. Organizasyona Planlama ve Yatırım Bakanlığı, Tarım ve Kırsal Kalkınma Bakanlığı, Nghe An il yetkilileri, Vietnam’daki A.B.D elçiliği, Vietnam’ın Kuzey-Merkez illerinden çiftçiler ve Cargill hayvan beslenmesi işletmesinden küresel liderler katılım gösterdi. Yeni tesis, Cargill’in Vietnam’daki hayvan yem fabrikalarının toplam sayısını 11’e çıkardı.
Yeni tesis çiftlik hayvanları için hayvan yemi sağlayacak; yıllık toplam 66,000 ton kapasiteye sahip olacak ve Cargill’in güvenli besleme, içerik kalitesi ve ürün bütünlüğü açısından kesin yaklaşımını temsil edecek. Şirket, müşteriye işlemlerinin performansını en yükseğe çıkaran ve zamanla Vietnam’daki tedarik zincirinde gıda güvenilirliğini geliştirmeye yardımcı olan, güvenilir yem sağlamayı amaçlıyor.

Kaynak: Feed Planet Dergisi

SPONSORLAR
MEDYA PARTNERLERİ
DESTEKLEYEN KURUMLAR