TR
Select Language

Bühler, İsviçre’deki merkezinde Parantez ekibini ağırladı

31/01/2018

Parantez Fuarcılık Genel Müdürü Zübeyde Kavraz ve Dış İlişkiler Koordinatörü M. Fethullah Akatay, 8 Ocak 2016 tarihinde dünyanın öncü değirmen teknolojileri üreticisi Bühler AG’ye bir ziyaret gerçekleştirdi. Kavraz ve Akatay’ı Bühler merkezinde Pazarlama İletişim Başkanı Isabel Maganto karşıladı. Bühler’in fabrikası ve etkileyici çalışmaları hakkında bir sunum yapan Maganto, Bühler’in hububat ve bakliyat teknolojilerinin yanı sıra birbirinden farklı birçok alanda gerçekleştirdiği son derece etkin faaliyetleri ve teknolojileri hakkında bilgiler verdi.
Her gün milyarlarca insanın gıda, hareketlilik veya iletişimde temel ihtiyaçlarını karşılamak için Bühler teknolojilerini kullanıyor. Maganto da sunumunda, endüstriyel proses teknolojileri ve çözümleriyle dünya nüfusunun beslenmesine önemli bir katkı yaptıklarını vurguladı.

BUĞDAYIN %65’İ BÜHLER TEKNOLOJİSİYLE İŞLENİYOR
Dünya çapında hasat edilen buğdayın yaklaşık yüzde 65’inin Bühler’in kurulumunu yaptığı değirmenlerde un haline getirildiğini belirten Isabel Maganto, şirketin pirinç, makarna, çikolata ve kahvaltılık gevreklerin küresel üretimine ve işlenmesine sağladığı katkının da, aynı ölçüde değerli olduğunu dile getirdi.

CİRO’NUN YÜZDE 5’İ AR-GE’YE AYRILIYOR
Sunumunda Bühler’in pres döküm, ıslak öğütme, tahıl bazlı gıda ve yüzey kaplama teknolojilerinin lider çözüm sağlayıcısı olduğunu hatırlatan Maganto, otomotiv, optik, elektronik, baskı, paketleme ve cam teknolojilerindeki uygulamalara da odaklandıklarını ekledi. Bu sektörlere sağlanan çözümlerin yüksek enerji verimliliği ve sürdürülebilir hareketlilik ile öne çıktığını ifade eden Pazarlama İletişim Başkanı Maganto, Bühler’in önde gelen teknoloji grubu olarak her yıl cirosunun yüzde 5’ini araştırma ve geliştirmeye ayırdığını söyledi.

BÜHLER SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK KONUSUNDA OLDUKÇA KARARLI
Dünya genelinde 10 bin 600 çalışanlarının bulunduğunu belirten Maganto, sunumunun sonunda Bühler’in kökeni ve ekibiyle gurur duyan bir şirket olduğunu söyledi ve bir aile şirketi olarak Bühler’in özellikle sürdürülebilirlik konusunda oldukça kararlı olduğuna dikkat çekti.
Bühler ziyareti, iki şirketin karşılıklı işbirliğini güçlendirecek konuların konuşulduğu son derece verimli planlama toplantısının ardından tesis gezileriyle devam etti. Maganto, Parantez ekibiyle birlikte Bühler’in Tahıl Teknolojileri Merkezi, Fırıncılık İnovasyon Merkezi ile Eğitim ve Değirmencilik Okulu Merkezlerini gezdi ve merkezler hakkında Kavraz ve Akatay’a bilgiler verdi.

Diğer Haberler
MEDYA PARTNERLERİ
DESTEKLEYEN KURUMLAR