TR
Dil Seçiniz

İmaş Makine, Ar-Ge devleri arasında

70’e yakın ülkede anahtar teslim fabrikalar kuran İmaş Makine, 2015 yılında 839 bin 838 TL Ar-Ge yatırımı yaparak sektördeki liderliğini pekiştirdi. Yatırımlarına hız veren İmaş Makine, 2017’de 1 milyon 475 bin TL Ar-Ge yatırımı daha yapacak.

Hisse senetleri Borsa İstanbul’da işlem gören İttifak Holding’in iştiraki İmaş Makine, 2015 yılında 839.838 TL Ar-Ge yatırımı yaparak sektördeki liderliğini pekiştirdi. Yatırımlarına hız veren İmaş Makine, 2017’de 1 milyon 475 bin TL Ar-Ge yatırımı daha yapacak.

Turkishtime Dergisi tarafından açıklanan 2015 yılı ‘En Çok Ar-Ge Harcaması Yapan Şirketler Araştırması’nda 250 dev şirket arasında yerini alan ve Konya’dan listeye giren tek şirket olan İmaş Makine, toplamda 839 bin 838 TL Ar-Ge yatırımı ile 173. sırada bulunuyor.

“AR-GE İLE İNOVATİF ÜRÜNLER GELİŞTİRİYORUZ”

Yurtdışına ihracat yaparak ülkemize ve insanımıza kazandırmanın ancak katma değerli ürün ya da hizmetlerle olacağına ve bunun da ancak inovasyon ile gerçekleştirilebileceğine inandıklarını söyleyen İmaş Makine Genel Müdürü Mustafa Özdemir, “Bu doğrultuda İmaş Makine olarak inovatif ürünler geliştirmek için son yıllarda Ar-Ge yatırımlarına ve çalışmalarına ağırlık verdik. 2013 yılından bu yana 3 milyon TL civarında bir Ar-Ge yatırımımız oldu. Yaptığımız bu yatırımlar, ürün kalitemizi geliştirmemizde kısa sürede çok etkili oldu, üretim maliyetlerimizi aşağıya çekerken enerji verimli ürünler geliştirebildik ve bu da ihracatımıza olumlu yansıdı. Şu an Ar-Ge bölümümüzde 10 kişilik deneyimli bir ekibi istihdam etmiş durumdayız. Geçtiğimiz yıl yaptığımız Ar-Ge yatırımlarıyla bu anlamlı listede yer almaktan gurur duyuyoruz. 2016 yılı yatırımlarımızla yine listede yer alacağız ve 2017 yılı içerisinde yapacağımız 1 milyon 450 bin TL’lik yeni yatırım ile listede çok daha yukarılarda yer almayı umuyoruz“ diye konuştu.

Kaynak: Değirmeci Dergisi

SPONSORLAR
MEDYA PARTNERLERİ
DESTEKLEYEN KURUMLAR