TR
Dil Seçiniz

Olam, dünyayı değiştirecek bilim araştırmasını arıyor

Olam International, tarımda devrim yaratacak, gıda güvenliğinde çığır açacak bilimsel bir araştırma arıyor. Olam’ın 2. Gıda Güvenliği İnovasyon Ödülü (Olam Ödülü) için başvurular başladı; kazanan 50 bin Amerikan doları ile ödüllendirilecek.

Lider global tarım işletmesi Olam International ve bilimsel ortağı Agropolis Fondation tarafından 2014 yılında başlatılan Olam Ödülü, gıdanın ulaşılabilirliği, satın alınabilirliği ve yeterliliği konusunda potansiyel etki yaratabilecek, yenilikçi bir bilimsel araştırma projesi arıyor. 2016/2017 yılının kazanan araştırma projesi, gelişimin daha fazla desteklenmesi amacıyla 50 bin Amerikan doları değerindeki fona sahip olacak. Ödül sahipleri, Olam ile çalışma fırsatı bulabilecek ve firma, 70 ülkede 47 ürününü içeren tarımsal tedarik zincirindeki uzmanlığıyla, söz konusu inovasyon için pratik uygulamalar geliştirebilecek. Olam Ödülü, 12 uzmandan oluşan bağımsız bir jüri tarafından değerlendirilecek ve “Tarım ve Gıda için Uluslararası Agropolis Louis Malassis Bilimsel Ödülleri” ile birlikte verilecek. Başvurular için ise son gün 25 Ocak 2017.

2015 yılında Olam Uluslararası Gıda Güvenliği İnovasyon Ödülü kazananı olan SRI Uluslararası Ağ ve Kaynakları Merkezi (SRI-Pirinç); Pirinç Yoğunlaştırma Sistemi (SRI) konusundaki çalışmaları ile ödüllendirilmişti. Söz konusu çalışma, çeltiğin verimliliğini, suyun muhafazasını, geçim kaynaklarını, toprak sağlığını ve mahsulün iklim şiddetine direncini geliştirerek ezber bozan bir yenilik geliştirmişti.

Kaynak: Değirmenci Dergisi

SPONSORLAR
MEDYA PARTNERLERİ
DESTEKLEYEN KURUMLAR