TR
Dil Seçiniz

Orvital Organik, makarna ihracatına başladı

Türk organik markası Orvital Organik Gıda organik makarna grubunda ihracat atağına kalktı.

Sadece organik üretim gerçekleştiren ve kuruluşundan itibaren 7 yıl içinde tüm ürün gruplarında 8 kat büyüme kaydeden Orvital Organik Gıda, tavuk ve yumurtanın yanı sıra organik makarna ihracatına da başladı.

Konteyner bazında ilk ihracatını Dubai’ye gerçekleştiren Orvital Organik’in kurucu Ortağı Muharrem Doğan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları dile getirdi: “Eş zamanlı diğer ihracatımızı da Almanya’ya organik makarna ihracat ederek gerçekleştiriyoruz. İtalyanlarla organik makarna pazarında işimiz biraz daha zor. Ciddi bir fiyat ve kalite rekabetine gireceğiz”.

Organik gıdaların artık daha fazla erişilebilir olduğunu söyleyen Doğan, her geçen gün artan organik ürünleri örnek göstererek, “Migros, Carrefour ve Metro gibi büyük zincirlerin yanı sıra bugün çok farklı satış kanallarına verdiğimiz ürünlerin artması ve Türkiye’nin dört bir yanında tüketicilerin organik ürünlere ulaşabiliyor olması bizi heyecanlandırıyor. Sadece organik üretim yapan bir marka olarak bu işe gönül veren girişimcilere destek vermeye hazırız” diye konuştu.

Kaynak: BBM Dergisi

SPONSORLAR
MEDYA PARTNERLERİ
DESTEKLEYEN KURUMLAR