TR
Dil Seçiniz

Zeelandia, ekmek geliştiricileriyle fark yaratıyor

Hollanda merkezli bir aile şirketi olan Zeelandia, geliştirdiği ekmek geliştiricilerle, hem hamur toleransını arttırarak kolay işlenebilirliği sağlıyor hem de yüksek ve standart kalitede ekmek üretimini mümkün kılıyor.

28 ülkede üretim yapan, 100’ün üzerinde ülkede de faaliyet gösteren Hollanda merkezli aile şirketi Zeelandia, yaratıcı ürünleriyle ekmekçilik ve pastacılık sektörünün gelişimine katkı sunmaya devam ediyor. 1900 yılında kurulan şirket, yüzyılı aşkın süredir yaratıcı ürünleri ve pazarlama yöntemleri ile ekmekçilik ve pastacılık sektörünün gelişiminde önemli rol oynuyor. 2003 yılında Hayrabolu’da kendi tesisini kurarak üretime başlayan Zeelandia Türkiye’nin ürün portföyünde, ekmekçilik, pastacılık ve tava ayırıcı yağlar olmak üzere 3 kategori bulunuyor.
Zeelandia’nın üretimini gerçekleştirdiği ekmek geliştiriciler, ekmekçilik kategorisi için önemli bir ürün grubu olarak nitelendiriliyor. Ekmek geliştiriciler, hem hamur toleransını arttırarak kolay işlenebilirliği sağlıyor hem de yüksek ve standart kalitede ekmek üretimini mümkün kılıyor. Ekmek geliştiricilerin kullanımı; ekmek hacminde, kabuk renginde, gözenek yapısında, yumuşaklıkta iyileşme sağlıyor. Zeelandia’nın ekmek geliştirici ürün portföyünde, Gamma markasıyla yeni kodekse uygun enzim karışımları, hamburger, tost, Alman tipi kabuklu roller ile Nordix markasıyla donuk proseslere uygun ürünler bulunuyor.
Zeelandia ekmek geliştiricileri, hamura yüksek tolerans vererek proses hatalarını azaltma, mikserde hamuru hızlı olgunlaştırarak zaman tasarrufu sağlama ve ekmek kalitesini arttırma gibi avantajlar sağlıyor. Ayrıca donuk ekmek geliştiricileri de, farklı proseslerde taze ürün performansının yakalanmasını sağlıyor.

Kaynak: BBM Dergisi

SPONSORLAR
MEDYA PARTNERLERİ
DESTEKLEYEN KURUMLAR