Menü
Sosyal Medya

Basın Bülteni

Değirmencilikte avantajlı yatırımların adresi İDMA, 20-23 Mart 2019’da

Un, yem, pirinç değirmencileri ile bakliyat, makarna ve bisküvi üreticileri, avantajlı yatırım fırsatlarından yararlanmak için 20-23 Mart 2019 tarihleri arasında 8. kez dünyanın uluslararası niteliğe sahip tek değirmen makineleri, hububat ve bakliyat işleme teknolojileri fuarı olan İDMA’da buluşacak.

Dünyanın uluslararası niteliğe sahip tek değirmen makineleri, hububat ve bakliyat işleme teknolojileri fuarı olan İDMA, yurt dışı tanıtımları, sektörel derneklerle güçlü işbirliği, 150 ülkede 85 bin profesyonele ulaşan yayınları ve Parantez Uluslararası Fuarcılık'ın sektörde 15 yılı aşkın tecrübesiyle yine avantajlı yatırım yapmak isteyenlerin adresi olacak. Değirmencilik sektörünün geleceği yine Uluslararası Un, İrmik, Pirinç, Mısır, Bulgur, Yem Değirmen Makineleri ve Bakliyat, Makarna, Bisküvi Teknolojileri Fuarı-İDMA'da belirlenecek, endüstrinin çarkları İDMA'da dönecek.

Tahıl, günümüzün en önemli stratejik ürünlerinden biri. Çünkü birçok gıdanın temel maddesini oluşturan tahıllar dünyanın beslenmesinde çok kritik bir yere sahip. Birçok ülke gıda güvenliğini garanti altına almak için tahılda verimliliği artırmaya yönelik Ar-Ge çalışmaları yapıyor. BM Gıda ve Tarım Örgütü'nün (FAO) tahminlerine göre 2017'de dünyada 2 milyar 640 milyon ton tahıl üretimi yapıldı. Bu rakam, dünya rekoru anlamına geliyor. Üretimle birlikte tahıl ticareti de yükselişte. Uluslararası Tahıl Konseyi, 2017/18 sezonunda tahıl ticaretinin tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkarak 361 milyon tona ulaşacağını öngörüyor. Yükselen bu stratejik değer ve üretim rakamları, tahılları işleyip sofralarımızın bereketlenmesinde kritik bir halkayı oluşturan değirmencilik sektörünün önemini de artırıyor.

İşte bu kritik hususu yıllar önce görüp dünya değirmencilik sektörünün teknoloji ve bilgi paylaşımı yaptığı bir platform olma hedefiyle yola çıkan Uluslararası Un, İrmik, Pirinç, Mısır, Bulgur, Yem Değirmen Makineleri ve Bakliyat, Makarna, Bisküvi Teknolojileri Fuarı-İDMA, sekizinci kez kapılarını açacak olmanın heyecanını yaşıyor. Tüm dünyada ekonomik daralmanın yaşandığı 2017 yılında, çok sayıda yerli ve yabancı yatırımcıyı çekmeyi başaran İDMA, bu başarısını 2019'da da katlayarak devam ettirmeyi hedefliyor. Fuarın organizatörü Parantez Uluslararası Fuarcılık, İstanbul'daki merkez ofisi ve yurt dışı temsilcilikleri ile tanıtım faaliyetlerine kesintisiz devam ediyor. Bu kapsamda beş kıtada, 150 ülkede, 85 bin profesyonel ve sektör temsilcisi ile sürekli irtibat sağlanıyor. Değirmencilik sektöründe 15 yıllık birikimin sonucu oluşturulan veri tabanındaki kişilere e-mail ve telefon aracılığıyla ulaşılarak İDMA'nın tanıtımı yapılıyor. Sosyal medyadaki sektörel paylaşımlarla da İDMA heyecanı canlı tutuluyor. Uluslararası fuarlarda gerek açılan stantlar gerekse katılımcı firmalara yapılan ziyaretlerle fuarın önemi anlatılıyor. Parantez bünyesindeki Miller, Değirmenci, Feed Planet ve BBM gibi un ve yem sektörünün referans dergiler ile de hem sektörün nabzı tutuluyor hem de piyasadaki gelişmeler an be an takip ediliyor. Düzenlenen teknik eğitim ve konferanslarla ile de bilgi paylaşımı yapılıyor ve sektör temsilcileriyle yakın temas korunuyor. Fuar için şimdiden 60'ı aşkın yabancı sektörel dernek ile birlikte birçok uluslararası yayının desteği alındı. İDMA ekibi, değirmen makinesi üreticilerinin yatırım fırsatı kolladıkları Afrika ve Ortadoğu ile dünya tahıl piyasalarında söz sahibi olmaya başlayan Karadeniz havzasında yoğun mesai harcıyor. Güneydoğu Asya ile Latin Amerika da yoğun bir kampanyanın yürütüldüğü bölgeler arasında. Aralıksız devam edecek olan bu tanıtım faaliyetlerinin neticesinde İDMA 2019'a 10 bine yakın sektör profesyonelinin gelmesi bekleniyor.

İDMA'NIN TECRÜBESİ, DEĞİRMENCİLERE YATIRIM OLARAK DÖNECEK
Dünyanın uluslararası niteliğe sahip tek değirmen makineleri, hububat ve bakliyat işleme teknolojileri fuarı olan İDMA, yurt dışı tanıtımları, ülkelerin değirmencilik dernekleriyle yıllar boyunca geliştirilen güçlü işbirliği, 150 ülkede 85 bin profesyonele ulaşan yayınları ve Parantez'in sektördeki 15 yılı aşkın uzmanlığı ve tecrübesiyle yine avantajlı yatırım yapmak isteyenlerin adresi olacak. Değirmencilik sektörünün geleceği yine İDMA'da belirlenecek, endüstrinin çarkları İDMA'da imzalanacak anlaşmalarla dönecek.

DÜNYA DEĞİRMENCİLİK DEVLERİ İDMA'DA BULUŞACAK
20 Mart 2019'da kapılarını açacak olan 8. İDMA, Türkiye'nin en büyük ve en köklü fuar alanı olan İstanbul Fuar Merkezi'nde (Yeşilköy) düzenlenecek. Toplam 38 bin metrekarelik bir alanda düzenlenecek olan fuarda, aralarında dünya değirmen, hububat ve bakliyat işleme teknolojileri sektörünün en büyüklerinin de yer aldığı 280'i aşkın yerli ve yabancı marka stant açarak en son teknolojilerini yatırımcıların beğenisine sunacak.

İDMA'da sergilenecek teknolojiler:
• Tahıl ve Un Değirmenleri Teknolojileri
• Bulgur Üretim Teknolojileri
• Yem Üretim Teknolojileri
• Pirinç ve Bakliyat İşleme Teknolojileri
• Makarna Üretim Teknolojileri
• Bisküvi Üretim Teknolojileri
• Tahıl ve Bakliyat Depolama Teknolojileri
• Laboratuvar Ekipmanları
• Yedek Parça ve Yan Sanayi Ürünleri