Menü
Sosyal Medya

Ankara Halk Ekmek’te görev değişimi

28/03/2018

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’nın belediye bürokratları ve şirket müdürleriyle ilgili değişiklikleri devam ediyor. Tuna, belediyeye bağlı Ankara Halk Ekmek Fabrikası’nda 1994 yılından bu yana Genel Müdür olarak görev yapan Ali İlkbahar’ı görevinden alarak yerine selefi Melih Gökçek’in başdanışmanlarından olan Ahmet Sarıduman’ı getirdi.
Ankara Halk Ekmek Genel Müdürlüğü görevine atanan Ahmet Sarıduman sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Göreve atanmış olmam hasebiyle tensiplerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Tuna’ya teşekkürler. Emaneti devraldığımız Ali İlkbahar Beyefendi, Ankaralıların temiz ve sağlıklı ekmek tüketebilmeleri uğrunda adeta ömrünü vakfetmiş bir insan. Onun döneminde, Ankara Halk Ekmek Fabrikası tüm Türkiye’ye örnek bir marka haline geldi. Kendisinin tecrübelerinden daima istifade edeceğiz” dedi.
Halk Ekmek Fabrikası eski Genel Müdürü Ali İlkbahar ile eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in dostluğu 48 yıla dayanıyor. İlkbahar, Melih Gökçek’in Ankara’ya ilk başkan seçildiği yıl olan 1994’ten bu yana fabrikanın genel müdürlüğünü yürütüyordu.

Diğer Haberler