Menü
Sosyal Medya

Kaper Makina’dan anahtar teslim yem fabrikası projesi

29/03/2018

İDMA Değirmen Makineleri Fuarı katılımcıları ve ziyaretçileri için meyvelerini vermeye devam ediyor. 2017 yılında İDMA Fuarı’na katılan İzmir merkezli Kaper Makina Sistemleri, anahtar teslim bir yem makinesi projesine imza attıklarını duyurdu. Fuardaki stantlarını ziyaret eden Özmirioğlu Pamuk Yağ San. ve Tic. A.Ş’nin sahibi ve kurucusu Selim Mirioğlu ile ikili görüşmeler gerçekleştiren Kaper Makina yetkilileri yapılan müzakereler sonucu Mirioğlu ile el sıkıştı.
Firmalar arasında yapılan anlaşma sonucu Mirioğlu, saatte 20 ton kapasiteli anahtar teslim yem fabrikası projesi için Kaper Makina’ya yeşil ışık yaktı. İmalat ve montaj sürecinin devam ettiğini kaydeden firma yetkilileri, fabrikanın bu yılın 7. ayında hizmete girmesini planladıklarını dile getirdi.
2011 yılında kurulan Kaper Makina Sistemleri, yem fabrikaları yedek parça hizmetleri ve ithal disk, rule ithalatı ve ihracatı yapan bir firma. Metin Lala tarafından kurulan firma, ilk bir yılın sonunda yem fabrikalarına makine ünite ve anahtar teslim yem fabrikası kurulumuna geçirmiş ve çeşitli yerlerde anahtar teslim tesisler kurmuştur.
Alman Münch Edelstahl firmasının Türkiye temsilciliğini de alan Kaper Makine, 2014 yılından bu yana un fabrikalarına yedek parça temin etme hizmetine de başlayarak yem ve un teknolojileri olmak üzere her iki sektöre de hizmet veren firmalar içinde öne çıkan bir çözüm ortağı hâline gelmiştir.

Diğer Haberler